Winyle Online

Wiele ludzi myśli po co gromadzić płyty winylowe, jako że praktycznie każdy album można przesłuchać na stronach streamingowych, ponosząc jedynie niewielki miesięczny koszt utrzymania tam konta premium. Powoduje to zapewne komfort oraz stosunkowo wyższa jakość internetowego odtwarzania, niemniej jednak z tym wielu audiofilii może się nie zgodzić. Dziś zerwało się dodatkowo z kulturą słuchania krążków w całości. Wystarczy rzucić okiem na date statystyczne odsłuchań (ewentualnie pobrań) kawałków w kontekście całego albumu. Rzadko pojawia się sytuacja, że liczba przesłuchań wszystkich kawałków rozkłada się równomiernie na każdy utwór. Obecnie najwięcej przesłuchań posiada najważniejszy przebój z albumu (setki milionów), a reszta może mieć zaledwie kilka tysięcy.

Najistotniejszą zaletą posiadania płyty na fizycznym nośniku winyla ewentualnie CD jest fakt uiszczenia opłaty za konkretne fizyczne dobro i posiadanie go w namacalnym formacie. Jedynie kataklizm może odrzeć wtenczas posiadacza takiej płyty możliwości odsłuchania zawartych na nim piosenek (destrukcja nośnika). W przypadku strony streamingowej odbiorca płaci za dobro wirtualne i musi się liczyć z taką sytuacją, że właściciel takiego portalu może mu nieoczekiwanie odmówić dostępu do pewnych nagrań, zawiesić jego konto ewentualnie w ogóle zawiesić kierowanie usług do danego kraju. Zostaje się w owym czasie z z kwitkiem.

Bycie posiadaczem płyty analogowej i dbanie o jej stan fizyczny to także lokata w przyszłość, bowiem po jakimś czasie cena takiego egzemplarza w idealnym stanie będzie kilkukrotnie wyższa aniżeli wartość, którą się zapłaciło w trakcie jej pierwszego wydania. Głównie gdy są to limitowane nakłady, gdy znikają z obiegu po określonej liczbie. Jednakże nabycie albumu teraz, w momencie jej premiery, i posiadanie jej przez kolejne 30 lat, będzie skutkowało tym, że ma się pierwsze wydanie, a te w większości wypadków w końcu zdobywają na wartości. Przykładowo można sprawdzić ile kosztuje pierwsze wydanie płyty The Wall Pink Floyd, a ile nowe reedycje. Powodem tego jest fakt, że pierwsza edycja jest zawsze nakładem w pewnym charakterze limitowanym a liczebność dostępnych w sprzedaży sztuk będzie się z stale zmniejszać. Wiele ludzi będzie mieć takie wydanie w prywatnym zbiorze i nigdy ono nie będzie dostępne w serwisach z używanymi krążkami lub na aukcjach, zaś wiele egzemplarzy z czasem ulegnie destrukcji. Powinno się więc dbać o kondycję swoich egzemplarzy.

Niemało kolekcjonerów zbiera płyty gramofonowe, jako że setki wydań cały czas nie pojawiło się nigdy w formie cyfrowej a pewne nagrania można wysłuchać wyłącznie kładąc płytę na talerzy gramofonu. Oczywiście nie mowa tu o płytach z głównego nurtu, lecz o bardziej unikatowych wydaniach. Zdarzają się dodatkowo sytuacje, iż na pewnej składance na płycie gramofonowej dostępne jest nagranie, które już nigdy w następnych latach nie doczekało się publikacji. Co ciekawe, na starych płytach winylowych mogą być umieszczone także inne miksy studyjne utworów niż na późniejszych edycjach, a to często jest celem poszukiwań mnóstwa kolekcjonerów. Sytuacje takie zdarzają się np. u takich wokalistów jak Elvis Presley bądź Frank Sinatra i z reguły na płytach wydanych w latach pięćdziesiątych oraz 60.

O sklepie Winyle Online

Serwis Winyle Online to miejsce dla każdego, kto ceni sobie odtwarzanie muzyki z namacalnego nośnika płyty winylowej, kompaktowej czy też minikasety. Nasz asortyment to ponad pięć tysięcy gotowych do wysłania egzemplarzy płyt przeróżnego gatunku muzyki, którą zbieraliśmy przez ponad dwie dekady. Są to przede wszystkim egzemplarze używane, chociaż mamy także w sprzedaży zupełnie nowe produkty (wciąż zapakowane). Czasami jesteśmy jedynymi właścicielami konkretnego egzemplarza i przeważnie ich stan jest bliski idealnemu.

Oprogramowanie sklepu pozwala na przeszukiwanie produktów z uwzględnieniem szeregu opcji, które mogą być pomocne w prezentowaniu tylko poszukiwanych przez nas pozycji. Jest także opcja włączenia wykonawcy, jakiejś jego płyty, a nawet całej wytwórni do śledzenia, aczkolwiek możliwość ta wymaga założenia konta. Wówczas, gdy się pojawi jakiś egzemplarz monitorowanej płyty albo jakikolwiek egzemplarz z obserwowanym twórcą, czy też jakakolwiek płyta wydana nakładem obserwowanej wytwórni, to sklep zostawi powiadomienie. Możliwe jest również wysyłanie wiadomości na maila, co jest początkowo nieaktywne w ustawieniach użytkownika.

Ażeby zapewnić jak najlepszą jakość oferowanej działalności, każdy oferowany w sklepie egzemplarz płyty został, jeszcze przed wprowadzeniem do asortymentu, testowany w oparciu o stan płyty oraz oprawy graficznej. Używany jest też czytelny system oceniania produktów, który dostępny jest na dodatkowej podstronie serwisu.

Zabezpieczenie informacji o naszych klientach jest dla nas kwestią priorytetową. Skutkiem tego łączność z naszą stroną może odbywać się jedynie po kodowanym protokole SSL. Przelewy online przeprowadzane są natomiast za pośrednictwem zewnętrznego serwisu, jednego z liderów w tym zakresie, strony Przelewy24, a my nie zapisujemy jakichkolwiek informacji o kartach finansowych. Przesyłane przez użytkowników hasła do ich kont nigdy nie docierają do nas w czystej postaci, co powoduje, że w razie wycieku bazy danych, zgromadzone dane są dla włamywaczy bezużyteczne. Dostawy wykonywane są za pośrednictwem Poczty Polskiej, paczkomatu InPost, kuriera DHL, zaś przy zakupach na minimum 199 zł, przesyłka jest darmowa. Wdrożona jest też atrakcyjna opcja automatycznych przecen, które mogą wynosić nawet 15 procent.

Zamówienia zrobione poniedziałku do piątku wysyłane są w większości wypadków w dwa dni. Jest to czas liczony od dokonania zakupu (opłaconego błyskawiczną płatnością online) do chwili dostarczenia paczki. Zamówienia złożone i opłacone w od poniedziałku do piątku, do godziny 13:00, często są wykonane i nadane jeszcze w tym samym dniu, zaś przesyłka w większości przypadków będzie już u klienta już dnia następnego.

Nowości w katalogu

Słowa kluczowe: muzyka z winyla sklep z muzyką sklep z płytami winylowymi sklep z płytami sklep muzyczny

Dane firmy

Adres

ul. Zabłudowska 62
15-586 Białystok

Województwo

Podlaskie

NIP

966-163-24-05

REGON

200760450

Telefon

574 271 987

E-mail

[email protected]

Strona WWW

https://winyle-online.pl

Znajdziesz nas też tutaj

comindex.pl

opiniuj24.com

katalog.mistrzu.com

foruminformatyczne.pun.pl

traseo.pl

polecane z branży: Muzyka

Harrys Guitar - Goal Gonciarz Sp. j.

Harrys Guitar - Goal Gonciarz Sp. j.

Harry's Guitar Boutique jest zlokalizowanym w Krakowie sklepem z gitarami klasycznymi. Oferuje wysok...

...czytaj więcej

Basoofka_NET

Basoofka_NET

Basoofka.net to forum, które może zainteresować osoby szukające informacji na temat gitar basowych....

...czytaj więcej

Aktualności


2023-01-19 12:32:25

Importowanie towarów z Chin powinno być bardzo dokładnie przemyślane. Osoby z mniejszym doświadczeniem zawsze mogą skorzystać ze wsparcia wyspecjalizowanych pośredników. Podstawową kwestią, nad którą trzeba się zastanowić są obowiązujące st...

Więcej