Jezioro Stoczek

jezioro stoczek wędkowanie

Jezioro Stoczek - łowisko dla Ciebie i Twojej rodziny

Jezioro Stoczek jest częścią Zalewu Koronowskiego i leży w województwie kujawsko-pomorskim. Mieszkańcy Bydgoszczy szczególnie upodobali sobie ten niewielki zbiornik i często wybierają je na cel rodzinnych wypraw weekendowych. Wcale się temu nie dziwimy, bo sami zakochaliśmy się w tym miejscu. Znajdziecie tu raj dla wędkarzy, urozmaiconą linię brzegową, lasy, dzikie plaże i czyste powietrze.

Wody Jeziora Stoczek są bardzo czyste, ponieważ posiadają I klasę czystości. Zdecydował o tym Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, który przeprowadza takie badania każdego roku przed sezonem turystycznym. Polecamy nie czekać na pierwsze dni lata, bo urok okolicy zachwyca przez cały rok. U nas znajdziecie najlepsze noclegi w Bydgoszczy bardzo przyzwoitych cenach. Poza sezonem oferujemy atrakcyjne rabaty!

Zapaleni wędkarze docenią fakt, że w jeziorze występują okonie, leszcze i węgorze. Brzegi porastają trzciny i tatarak, więc najwygodniej wybrać się na połów korzystając z łódki. Liczne zatoczki powodują, że krajobraz zachwyca i uspokaja. Czyż nie po to właśnie wybieramy się na ryby? Wędkowanie sprzyja regeneracji sił psychofizycznych, redukuje stres i jest niezwykle przyjemnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Atrakcje okolicy Jeziora Stoczek, czyli dla każdego coś miłego

jezioro stoczek

Jezioro Stoczek jest częścią Zalewu Koronowskiego, który leży w Dolinie rzeki Brdy. Te malownicze tereny sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Jest tu dużo szlaków rowerowych oraz świetne warunki do uprawiania żeglarstwa. Całą rodzinę można zabrać do Rodzinnego Portu Jachtowego Tazbirowo. Fani adrenaliny powinni natomiast spróbować windsurfingu, bo nie brakuje tu wypożyczalni sprzętu oraz szkółek. Nie można zapominać o zapleczu gastronomicznym i wybrać się na smażoną rybę.

bydgoszcz

Okoliczne miasta kuszą turystów swoimi walorami kulturowymi, więc nie sposób o nich nie wspomnieć. Największe to Bydgoszcz, który słynie z urokliwego Starego Miasta i nietypowego Muzeum Mydła i Historii Brudu. Niepozorne Koronowo kryje w sobie pocysterski zespół klasztorny i ciekawe Centrum Kultury Synagoga. Warto zajechać także do Chełmna, które uchodzi za “miasto zakochanych”. Średniowieczny układ ulic i piękny, renesansowy ratusz sprzyjają romantycznym spacerom po mieście.

bory tucholskie

Jeśli skusimy się na wyprawę na północy to dotrzemy do Parku Narodowego Borów Tucholskich. To niezwykły kompleks leśny składający się głównie z borów sosnowych i torfowisk. Znajdziemy tu wiele rezerwatów ochrony fauny i flory, która jest tutaj unikatowa i różnorodna. Najcenniejszym z nich jest Rezerwat Cisów Staropolskich, który chroni wyjątkową odmianę cisa. Polecamy wybrać się na wycieczkę rowerową i zachwycić się dzikością kaszubskiej przyrody.

Gdzie jesteśmy?

Jezioro Stoczek szczęśliwie powstało w pięknych okolicznościach przyrody Pojezierza Krajeńskiego. Jest to istne centrum turystyczno-wypoczynkowe i leży 300 km na północny zachód od Warszawy. Mieszkańcy Bydgoszczy dojadą tutaj w zaledwie 30 min i z tego powodu jezioro stało się częstym celem weekendowych wypadów.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się tutaj na dłuższy wypoczynek. Baza noclegowa jest na tyle rozwinięta, że zarówno samotni wędkarze jak i rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie. 

Polecamy nasze domki letniskowe nad samym brzegiem, niecałe 5 minut od plaży. Możecie zarezerwować pobyt za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego lub na stronie Noclegowo.pl.